Trening Funkcjonalny i to nowoczesne trendy wywodzące się z rehabilitacji a wykorzystywane coraz częściej w fitness klubach.
Podstawową zasadą, która obowiązuje w tego typu aktywności jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Każde ćwiczenie musi mieć swoje uzasadnienie funkcjonalne i musi się konkretnie przekładać na najczęściej wykonywane przez ćwiczącego ruchy poza salą ćwiczeń.
Zalety treningu funkcjonalnego
Dzięki nauczeniu się jak poprawnie wykonywać dane czynności ruchowe, które są notorycznie stosowane w naszym życiu, możemy podnieść jakość naszego życia.
W jaki sposób? Poprzez odpowiednią postawę ciała, poprawne oddychanie, dobrą kolejność i skoordynowanie ruchów. W czasie treningu funkcjonalnego dochodzi do zapisywania w centralnym układzie nerwowym efektywnego, bezpiecznego aktu ruchowego. Z upływem czasu dana czynność ruchowa staje się aktem praktycznie odruchowym, nieświadomym. Dzięki temu nawet w trudnych, nietypowych warunkach możemy bezpiecznie, szybko, efektywnie podejmować się danej czynności motorycznej.
ZAJĘCIA WSTRZYMANE